Partners - IDC Digital Retail Conference 2016 | Events | IDC CEMA

IDC bu etkinlik için aşağıdaki şirketlerle işbirliğinde bulunmaktan gurur duymaktadır. Bu kurumlar hakkında daha fazla bilgi almak için logoların üzerine tıklayabilirsiniz.

Strategic Partner(s)

ETİD

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği - ETİD, 2007 yılında e-ticaret sektöründeki öncü firmalar tarafından sektörün büyümesini sağlamak için gerekli hukuki düzenlemelerin sağlanması, firmaların ve hedef kitlenin sektör ile ilgili eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi amacı ile kurulmuştur. Kurucuları arasında Hepsiburada.com, Teknosa.com, Ereyon.com.tr, Genpa.com.tr gibi e-ticaret sektörünün öncü ve güçlü markaları yer almaktadır. 2007 yılında ilk Yönetim Kurulu'nun Kaan Dönmez başkanlığında oluşturulması ile ETİD özellikle "Mesafeli Satış Sözleşmesi"ne yönelik önemli çalışmalarda bulundu. Hakan Orhun'un başkanlığında oluşturulan ikinci yönetim kurulu ise 2010 yılından bu yana e-ticaret sektörü ve kullanıcıları için değer yaratan çalışmalarına devam etmektedir.

İTÜ ARI Teknokent, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)'nün teknoloji geliştirme bölgesidir. İTÜ ARI Teknokent 2002 yılında, Ar-Ge sonuçlarının ticarileştirilmesini güçlendirmek ve şirketlerle İTÜ'nün araştırma yetenekleri arasında sinerji yaratmak için kurulmuştur. Günümüzde, 260'tan fazla teknoloji firmasına, 6500 çalışana ve 2000'den fazla Ar-Ge projesine, İTÜ'nün Maslak'taki ana kampüsünde, 120.000m2'lik kurulu kapasitesinde ev sahipliği yapmaktadır. İTÜ ARI Teknokent, ayrıca erken aşamadaki girişimlere, kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek (Dünya sıralamasında 18., Avrupa sıralamasında 8. sırada) ile, büyüme aşamasındaki girişimlere de, uluslararası hızlandırma programı İTÜ Gate ve sahip olduğu Chicago ve San Francisco ofisleriyle destek vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi
AIS
ISRC

Principal Partner(s)

Microsoft

Birlikte:

Univera Hitachi Europe

Bilgisayar yazılımları alanında dünya lideri olan Microsoft 1975 yılında kuruldu. Microsoft’un 30 değişik dildeki ürünlerinin dağıtımı, 275’i aşkın ülkede gerçekleştirilmektedir. Türkiye ofisini 1993 yılında açan Microsoft, kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkaran yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturmakta ve ekosistemiyle Türkiye’nin bilişim gücü için çalışmaktadır.

1992 yılında kurulan Univera, Türkiye’de ve 24 farklı ülkede, tedarik zinciri yönetimi konusunda, başta FMCG olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Dünya’da ve Türkiye’de birçok büyük firma ile çalışan Univera, kendi ürettiği yazılımların yanında destek hizmetleri ile de müşterilerine komple çözümler üretmektedir. Mobil cihazlarla saha satış işlemlerinizin tümünü online yapabileceğiniz ve ikincil satış kanallarınızın verilerine anlık ulaşabileceğiniz Univera uygulamaları, çoklu işletim sistemi desteği, ek modüllerle geliştirilebilen yapısı ve birden fazla dil seçeneği ile yurtiçi ve yurtdışı firmalarına çözüm sunmaktadır.

Merkezi Tokyo-Japonya’da bulunan Hitachi Ltd. (TSE: 6501) toplumun karşılaştığı zorluklara cevap olarak inovasyonlar sunar. 31 Mart 2016 tarihinde sona eren mali yıla ait konsolide cirosu toplam 10,034.3 milyar Japon Yeni’dir (yaklaşık 88.7 milyar USD). Hitachi, Sosyal İnovasyon alanında global bir liderdir ve dünya genelinde yaklaşık 335,000 çalışanı bulunmaktadır. Hitachi, Güç- Enerji, Endüstri - Dağıtım - Su, Kentsel Gelişim, Finans - Kamu - Sağlık sektörlerini içeren bir çok alanda müşterilerine çözümler sağlamaktadır. Hitachi hakkında daha fazla bilgi için http://www.hitachi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın en yenilikçi ve lider teknoloji şirketi Intel, mikroişlemci ve silikon tabanlı teknolojiler üretir. Intel, çalışma ve sosyal ortamlardaki yaşam kalitelerini sürekli artırmak amacıyla yeni teknolojiler ve ürünler geliştirir, yeni insiyatifler oluşturur. 1968 yılında yarı iletken bellek üretmek amacıyla kurulan Intel dünyanın ilk mikroişlemcisini 1971 yılında geliştirdi. Intel, 3.000 tesis ve 94.000 çalışanı ile dünyanın en büyük mikroişlemci şirketidir. Intel, Intel logosu, Xeon ve Xeon Inside, Intel Corporation’ın Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır.

Premier Partner(s)

Fortinet (NASDAQ: FTNT) tüm dünyada en büyük kurumların, servis sağlayıcı ve kamu organizasyonlarının güvenliğini sağlamaktadır. Günümüzde ve gelecekte sınırları ortadan kalkan ve sürekli kapasite ihtiyacı artan iletişim ağlarında genişleyen atak yüzeylerine karşı akıllı ve entegre koruma sunabilmektedir. Sadece Fortinet Security Fabric mimarisi kurumsal ve bireysel veri nerede olursa olsun; ağ, uygulama, bulut mimarileri veya mobil kullanımda, en kritik güvenlik ihtiyaçlarını performanstan ödün vermeden sağlayabilmektedir. Fortinet tüm dünyada kurulu en fazla güvenlik cihazına sahip üretici olarak 330,000 müşterinin güvenlik konusunda güvenini kazanmıştır.

İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş, farklı teknolojilerde bilgi birikimine sahip 1000 kişinin üzerindeki profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin önde gelen bilişim çözümleri firmasıdır. 1999 yılından bugüne telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere her sektördeki kuruluşlara platform bağımsız çözümler sunan İnnova, uluslararası standartlarda ürettiği çözümleri şimdiye kadar 4 kıtada 36 ülkeye ihraç etmeyi başarmıştır. 2007 yılından bu yana Türk Telekom bünyesinde yer alan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş, İstanbul ve Ankara ana ofislerinin yanı sıra, Türkiye'nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi üzerinden faaliyetlerine devam etmektedir.

Google Cloud

İşletmeleri ‘bulut teknolojilerine’ entegre etmeleri, bugünkü pazar koşullarında rekabette kalıcı olabilmelerinde zorunlu ihtiyaçlardan biri haline geldi. Gelişen teknolojinin; planlama, iş modelleri ve son kullanıcıya değer yaratacak çözümlere yönelik yarattığı dönüşüm, bu gereksinimde etkili oldu. Google Cloud çözümleri ile Google, işletmelerin bu ihtiyaçlarına cevap vermektediri. Bugün milyarca kullanıcıya kesintisiz ve güvenli hizmet vermek için kullandığı bulut çözümlerini işletmelerin de hizmetine sunmaktadır. Google Cloud ile özellikle perakende sektörüne, çalışanları ile etkileşimi artıracak ve maliyet verimliliği sağlayacak çözümler sunmaktadir. G-suite (Google Dökümanlar, sunum çözümleri gibi akıllı uygulamaları kapsayan çözüm) Google Cloud üzerinde Big Data Analytics, Google Haritalar gibi platformlar perakendecinin sıfır sabit yatırımla binlerce kullanıcı ve milyonlarca müşteri ile etkileşime geçebileceği çözümlerdir.

Parallel Session Partner(s)

Günümüz veri merkezlerinin geleneksel altyapıları karmaşıklık ve karışıklık icindedir. Verimsiz ve masraflı olmanın yanı sıra BT’nin sanallaştırılmış uygulamalar için gereken hizmetler ve desteği sunmasını da engeller. Zamanın gerisinde kalmış, kişiler ve bölümler arası paylaşıma açık olmayan altyapı ile yalınlaşmayı ve verimliliği sağlamak kolay değildir. Bu yüzden yeni bir yaklaşım gerekmektedir. SimpliVity’ye ait OmniCube, sektördeki ilk ve tek çok merkezli federe yapıda çalışan ve hyperconverged mimarisine sahip altyapı çözümüdür. Sanal ortam için tasarlanan ve geliştirilen OmniCube, sunucu, veri depolama ve benzeri geleneksel altyapı bileşenlerine kıyasla karmaşıklığı ve maliyeti hissedilir derecede azaltan, sanallaştırılmış iş yükünün idaresi, koruması ve performansı ile ilgili ciddi iyileştirmeler yapılmasını sağlayan gelişmiş işlevselliğin yanı sıra sunucu, depolama ve ağ oluşturma hizmetleri de sunan 2U raf yapısında bir blok yapıdır.

Exhibit Partner(s)

Bulutistan, Türkiye'nin ilk bulut brokerı olarak iş dünyasının günümüzün teknolojisi bulut bilişimden maksimum faydayı sağlaması için kurulan bir teknoloji köprüsüdür. Bu anlamda bulut teknolojilerinin Türkiye ekonomisinin gelişimi ve firmaların büyümesi için önemli olduğuna inanmaktadir. Bulut teknolojisiyle ilgili en doğru servisin seçimi, kurulumu, yönetimi ve desteği konularında hizmet veren Bulutistan, gücünü yerli ve yabancı iş ortakları (Microsoft, Amazon, Google…) ile kurulmuş güçlü ilişkilerden almaktadır.

Bilgi Teknolojileri sektörünün en eski ve deneyimli kuruluşlarından birisi olan İstanbul Pazarlama A.Ş., 1983 yılından bu yana müşterilerinin bilgi teknolojisinde ihtiyaç duydukları çözüm ve hizmetleri sağlamaktadır. Anahtar teslimi proje anlayışı ile sistem entegrasyon projeleri, donanım ve yazılım satışı, lisanslama, kuruluş, sistem desteği, teknik bakım, özel yazılım, proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. IBM Platinum Çözüm Ortağı olarak IBM Power Server, IBM Storage, IBM Yazılım ürünleri ile ilgili birçok sistem entegrasyon projesine imza atan İstanbul Pazarlama A.Ş. bu çalışmaları karşılığı birçok yerli ve yabancı ödülleri almaya hak kazanmıştır.

Logsign, log yönetimi, güvenlik analizleri ve regülasyonlara uyumluluğu tek bir platformda sunan Güvenlik Bilgi ve Olay Yonetimi (SIEM) çözümüdür. 2010 yılında kurulan Logsign, siber güvenliğin bir ekip çalışması olduğuna ve güvenlik ürünlerinin çok daha zeki olması gerektiğine inanır. Bu inançla çalışmalarını Güvenlik Zekası ve SOC çözümleri üzerine yoğunlaştırmıştır. Aktif olarak 500’den fazla orta ve büyük ölçekli firma ve devlet kurumuna hizmet vermektedir. Siber güvenlik alanında tüm paydaşları için vazgeçilmez bir ekip arkadaşı olmak, müşterilerinin güvenlik farkındalığını en üst seviyeye taşımak ve güvenlik duruşlarını güçlendirmek adına calışmaktadır.

Tara Sistem 2006'dan bu yana Veri Konsolidasyonu, İş Sürekliliği, Veri Koruma, Erişilebilirlik ve Felaket Kurtarma konularında uzman kadrosu ile çözümler sağlamaktadır. Son yıllarda hızla artan, uygulama ve iş süreçlerindeki “Sürekli Performans” gereksinimlerini, veri güvenliği ve iş sürekliliğinden ödün vermeksizin, yüksek performans sağlayan Pure Storage Flash Veri Depolama Platformu ile Kurumsal BT yapıları için çözüm üretmektedir. 2PB kurulu All Flash kapasite deneyimi ile Tara Sistem Veri Merkezlerinin Flash dönüşümünde en doğru ve ekonomik çözümleri kurumlar için oluşturmaktadır. Son üç yılın lideri Pure Storage ile ortamınızdaki karmaşayı kaldırarak basitlik, performans ve ForeverFlash ile teknolojiyi iş süreçlerine taşıyoruz. Pure Storage’ın EverGreen programı ile her 3 yılda bir kontrol ünitelerinin ücretsiz olarak muadilleri ile değiştirilecek olması tekrar bir migration gereksinimi ortadan kaldırarak BT operasyonlarının ve iş süreçlerinin kesintisizliğini sağlıyor.

 

Badge Partner(s)

İGE; 1995 yılından bu yana enerji, üretim, transport, lojistik, perakende gibi tüm dikey sektörlerde Barkod, Voice Picking ve RFID çözümleri sunmaktadır. Barkod, Voice Picking ve RFID çözümleri ile hizmet sunduğu firmaların ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verirken, en uygun çözümü sunmaya özen göstermektedir. Satış öncesi ve sonrası teknik destek ve hizmetleri, middleware düzeyinde yazılımları ile sunduğu çözümlerde tüm gereksinimleri karşılayan İGE; Honeywell, Motorola, Intermec ve Zebra gibi sektörünün lider firmalarının iş ortağıdır.

 

Communications Partner(s)

2008 yılında farklı alanlara yönelik veritabanı oluşturma ve bu veritabanları üzerinden katma değerli hizmetler sunmak amacıyla Aydın Sün tarafından kurulan Bilgiodası Veritabanı İletişim Platformu, ilk projesi olan bsnods.com’u da aynı yıl halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı sektörünün kullanımına sundu. 2014 yılında adını Faselis olarak değiştiren şirket, Avrupa’ya açılarak merkezini Amsterdam’a taşıdı. On iki kişilik tamamı iletişim fakültesi mezunu uzman ekip tarafından güncellenen Faselis medya ilişkileri yönetim sistemini, aralarında Türkiye’nin ve global iletişim sektörünün en önemli ajanslarının da bulunduğu 230 civarında iletişim ajansı ve 80 civarında kurum kullanıyor. Faselis ile hafta içi günlerde ortalama 225-250 civarında basın bülteni Türkiye genelinde faaliyet gösteren 7 binin üzerindeki medya kuruluşunda çalışan 18 binin üzerinde gazeteciye ulaşıyor. Faselis, global hedefleri doğrultusunda 2016 yılında merkezini San Francisco’ya taşımayı planlıyor. Faselis Türkiye’de, Hollanda’da ve Güney Afrika’da müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Special Media Partner(s)

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken, doğru hedef kitlelere mesajları ulaştırmak ise günümüzde giderek daha karmaşık bir hal alıyor. İşte bu gürültülü ortamda verilen mesajların duyulması da her geçen gün zorlaşıyor. "İletişim markaların ölçüsüdür" mottosuyla yola çıkan Feveran İletişim ile sektörde oyunun kuralları değişiyor. 15 yılı aşkın tecrübeye sahip iletişim profesyonelleri tarafından kurulan Feveran İletişim’in hedefinde, odak noktasına insanı koyarak, sesinizi hedef kitlenize en doğru tonda, biçimde ve zamanda duyurmak var. İletişimde deneyimin önemine inanan Feveran İletişim, bu nedenle hiyerarşik ekiplerle değil, alanında uzman danışman kadrosuyla entegre iletişim hizmeti veriyor.

Media Partner(s)

Konak Medya bünyesinde 3 yıldır yayınlanan ve Şubat 2007'den itibaren Türkiye Bilişim Vakfı’nın sponsorluğunda çıkan Bilgi Çağı’nın imtiyaz sahibi TBV adına Faruk Eczacıbaşı’dır. Bilgi Çağı, inovasyon konusunda karar vericiler üzerinde baskı unsuru olmayı amaçlar. Yani hedef odaklıdır ve bu hedef “Türkiye’nin inovasyona önem vererek, inovasyonla büyümesi” olarak özetlenebilir. Misyonu Türkiye’de bilimsel inovasyon kültürü ve bilincini yayarak, ülkenin bilgi ekonomisini canlandırmak, dünya pazarlarında tanınırlığını artırmak üzere farkındalığı oluşturma,bilişim teknolojilerinin daha yoğun ve etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere, araştırma ve geliştirme çalışmaları için ayrılan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına öncülük etmektir.

2013 yılında yayın hayatına başlayan BT Günlüğü dergisinin amacı; iş dünyası ile BT teknolojileri arasında bir köprü kurarak kurumların BT yatırımlarını doğru yapılandırması konusunda yardımcı olmak. Aylık periyotlar halinde yayınlan BT Günlüğü Dergisi ve web sitesi; dünyadan ve ülkemizden güncel haberler, analiz ve yorumlar, röportajlar, sektörden başarı hikayeleri ve daha fazlasını içerisinde barındırıyor.

ÇözümPark; 2008 yılının Şubat ayında yayın hayatına başlayan ve BT sektörüne hizmet veren bir bilgi paylaşım platformudur. Portal içerisinde en güncel konularda yazılmış Türkçe makaleler, dinamik bir forum, legal paylaşımlar için bir dosya deposu ve resim galerisi yer almaktadır. ÇözümPark Portalı’nın temel amacı Türkiye'de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir. Bu sebep ile en son çıkan teknoloji ve ürünler hakkında detaylı Türkçe makaleler konunun uzmanlarınca yazılmakta ve uygulama gerektiren konularda da dinamik bir içeriğe sahip olan forumlarımızda karşılıklı olarak tartışılmaktadır.

Enterprise Next, teknolojinin farklı disiplinlerinde 20 yıla yakın tecrübeye sahip, bilişim dünyasını yakından tanıyan uzman bir kadronun hayata geçirdiği bir web sitesidir. Teknolojik geleceği yorumluyor, fikir liderlerinin hedef kitlesine ulaşmasını kolaylaştıran bir platform sunuyor, bir sonraki adımınızı daha iyi görmeniz için geleceği aydınlatıyor.

Günden güne büyüyen kurumsal teknoloji ve tüketici elektroniği pazarındaki yenilikleri, özgün bir bakış açısıyla teknoloji ekosisteminin tüm tarafları için değerli haberlere dönüştürmeyi hedefleyen Global Tech Magazine, sektöre dair en son haberleri, teknik makaleleri, gelişmekte olan yeni teknolojiler hakkındaki bilgileri, yazılım ve donanım incelemelerini ve başarı hikayelerini takipçilerine sunmayı hedeflemiştir.

Maxihaber.net - "Online Sektörel Dergi" günlük yayınlanan sektörel bir dergi olarak internet üzerinden yayın yapmak amacıyla 23 Nisan 2004 tarihinde kurulmuştur. Türkiye'de hızla büyüyerek oldukça tanınan bir IT sektörü yayını haline geldi. Maxihaber.net ayrıca bankacılık, otomotiv ve havacılık sektörü haberlerine de yer vermektedir. 2004'ten bu yana Bilişim Sektörü ağırlıklı olmak üzere çeşitli makale, haber ve röportajları sitede bulabilirsiniz.

2011 yılından bu yana müşterilerine, grafik – web tasarım alanında çözümler sunan ve www.bultennet.com sitesi ile haber desteği sağlayan JaCoS Ticaret, Reklam ve Tasarım, 2016 yılının Ağustos ayından itibaren, aylık olarak yayınlanan Kurumsal Haber Dergisi SEKTÖRARTI ve Kurumsal Haber Portalı www.sektorarti.com ile hizmet ağını daha da genişletmiştir. Tüm sektörlere hitap eden yapısı ile ekonomik ve finansal bileşenler arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi hedefleyen SEKTÖRARTI, iş dünyasının güncel bilgi kaynağı olma yolunda adımlar atmaktadır.

Fiber Yazılım bünyesinde 2011 yılından beri faailyet gösteren www.teknolojioku.com tüm dünyadan en güncel teknoloji haberlerini okuyucularına sunup birçok basın kuruluşuna teknoloji haberlerini sağlamaktadır. Aynı zamanda Android uygulamasıyla, Playstore'da en çok indirilen / ziyaret edilen en iyi puana sahip teknoloji haber uygulamasına sahiptir.

004 yılında yayın hayatına başlayan bir Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon Kültürü dergisidir. Türkiye Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon sektörünün rehber yayını olmayı hedeflemektedir. Sektörel yayıncılıkta 35 yılı aşkın birikimi olan Kaynak Yayın Grubu tarafından yayımlanmaktadır. Tele.com.tr Dergimiz, gündemi aydınlatan doyurucu içeriği ve çağdaş estetik tasarımı ile, sektörün okunan ve el altında bulundurulan bir başvuru kaynağıdır. Dergimiz, başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olmak üzere, BTK Yöneticileri ve Telekom üst bürokrasisiyle sürekli diyalog halindedir. Telekom sektöründeki önemli gelişmeler, en yetkili kişilerle yapılan söyleşilerle dergimiz sayfalarında yansıtılmakta ve yorumlanmaktadır.

ThePercept geleceğe dokunan her konuda konuşan bir platformdur. ThePercept ekibi teknoloji, bilim, yaşam tarzı, felsefe, sanat üzerinden günümüz dinamiklerinin geleceğimizi nasıl şekillendirdiğini, yirmi, otuz yıl sonraki yaşam biçimini sorguluyor. Her alanda değişim gerçekleşirken genetik, transhümanizm, teklik gibi kavramlar çevremizi dönüştürüyor. Sizi de bu keşif yolculuğumuza katılmaya davet ediyoruz.

Turk.internet.com hem yurtiçinde hem de uluslararasında demografik olarak web’deki en çekici çevrimiçi çevrelerin dikkatini çekmektedir. Okuyucu grubu alım gücü ve karar verme yetkisi olup yüksek eğitim görmüş, teknik ve idari yönetici görevlerinde bulunan profesyonellerden oluşmaktadır. Web üzerinden sektör bilgisi temininde ve internet eğitimlerinde turk.internet.com’u ayrılmaz bir parçaları olarak görmekteler. Bu başarı ve güven sekiz yıldır 13 ana konuda ve 107 alt konularda 400+ yazarın ve akademisyenin sağladığı haberler, analizler, röportajlar ve şirket haberlerinde gösterilen titiz ve profesyonel çalışma sonucunda kazanılmıştır. Türkiye’de ICT sektörünü zamanında ve doğru bilgiler ile takip etmek isteyen herkes için tavsiyemiz web sitemizi her gün ziyaret etmeniz. 

Wise.TV, 1400’ü aşkın röportaj ve 5000’den fazla video ile iş dünyasının lider web kanalıdır. Biz, marka yöneticileri ile röportajlar gerçekleştirerek videolu haberler hazırlıyor ve bu haberleri önde gelen sitelerde yayınlatıyoruz. Wise.TV, Microsoft başta olmak üzere çok sayıda kurumun videolarını hazırlayarak aynı zamanda bu konuda lider hizmert sağlayıcısı konumundadır.