Partners - IDC IT Security Roadshow 2016 | Events | IDC CEMA

IDC bu etkinlik için aşağıdaki şirketlerle işbirliğinde bulunmaktan gurur duymaktadır. Bu kurumlar hakkında daha fazla bilgi almak için logoların üzerine tıklayabilirsiniz.

Principal Partner(s)

Hewlett Packard Enterprise, 73 yıldır dünya genelinde, 23 yıldır da Türkiye’de şirketler, kurumlar ve topluluklar için öncü bilişim teknolojileri geliştiriyor. 170 ülkede faaliyet gösteren HPE, KOBİ’ler ve kurumsal firmalar genelinde tüm pazarlarda 1 veya 2. sırada yer alıyor. Yazılım, donanım, hizmetler ve BT altyapısı gibi geniş bir yelpazeye yayılan portföyüyle HPE dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı teknoloji şirketi konumundadır. HPE’nin genel merkezi California eyaletinde, Palo Alto’da olsa da, dünya genelinde 150 bin çalışanı ile HPE dünyanın en büyük küresel yapılarından biridir. HPE, kurumlara her alanda en iyi teknoloji deneyimini sağlamayı amaçlamaktadır. HPE Başkanı ve CEO’su Meg Whitman’dır. HPE Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevinde Güngör Kaymak bulunmaktadır.

Türkiye’nin en köklü ve lider yerli sermayeli bilgi teknolojileri şirketi olan KoçSistem kendi ürün & servislerini geliştiren ve bütünleşik çözümler sunan 71 yıllık bir teknoloji şirketidir. Dünyanın en büyük teknoloji üreticileri ve sağlayıcıları ile stratejik ortaklıklar kuran KoçSistem, ulusal ve uluslararası platformda teknoloji hizmeti verir, bilgi teknoloji alanında sektörün lider oyuncusudur. Finans, telekom, perakende, banka, sigorta, enerji, üretim, sağlık, dayanıklı tüketim, otomotiv, kamu, ulaştırma ve daha birçok sektörde yer alan müşterilerine uçtan uca çözümler sunmaktadır. Şirketlerin dijital dönüşümde başrolü oynayan KoçSistem; Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Bulut Bilişim, Kurumsal Mobilite ve Akıllı Çözümler gibi mega eğilimlere yönelik pek çok çözüm sunmaktadır

Premier Partner(s)

CA Technologies, tüm sektörden şirketlerin geleceğinin yazılım tarafından tekrardan şekilleneceği yeni bir döneme, müşterilerinin başarıyla hazırlanmalarına destek oluyor. CA, şirketlerin uygulama ekonomisindeki dönüşüm süreçlerine, planlamadan geliştirmeye, yönetimden güvenliğe olan tüm alanları kapsayarak katkıda bulunuyor.

Cisco, 1984 yılında bir grup bilimadamı tarafından Standford Üniversitesi’nde kuruldu. 1996 yılında Türkiye pazarına girdi. 1998 yılında Internet dünyasının tek uçtan uca çözüm üreticisi olan Cisco, veri, ses ve görüntünün ulaşımını sağlayan lider firma konumuna geldi. Bugün Internet üzerindeki küresel bilgi trafiğinin % 80’ini yönlendiriyor.

CryptTECH, 2006 yılında bilgi güvenliği alanında ürün geliştirmek için kurulmuş bir ar-ge şirketidir. 3 yıl gibi kısa bir zaman içinde, kendi geliştirdiği CryptoLOG Bilgi Güvenliği Yönetimi, CryptoSIM Olay İlişkilendirme Sistemi ve CryptoSPOT HotSPOT Yönetim Sistemi ürünlerini 400'ün üzerinde firmada aktif olarak çalıştıran öncü bir firmadır. Hedefini, Türkiye’nin bilgi güvenliği alanında lider markası olmak şeklinde belirleyen CryptTECH, bu alanda emin adımlarla ilerlemektedir.

CyberArk (NASDAQ: CYBR), uyumluluğu, üretkenliği geliştirmek ve kurumları içsel tehditlere ve gelişmiş dış tehditlere karşı korumak için ayrıcalıklı kullanıcıları, uygulamaları ve hassas bilgileri koruma ve yönetme konusunda uzmanlaşmış global bir bilgi güvenliği şirketidir. CyberArk’ın ödüllü Ayrıcalıklı Kimlik Yönetimi, Hassas Bilgi Yönetimi ve Ayrıcalıklı Oturum Yönetimi ile kurumlar, güvenlik yatırımlarında geri dönüşler sağlarken hem yerleşik, hem sunucu üzerindeki hem de buluttaki veri merkezi erişimlerini ve aktivitelerini daha verimli bir şekilde yönetebilirler. CyberArk Software, 1999’da sektörün saygın isimleri arasında yer alan, güvenlik konusunda uzman bir ekip tarafından uçtan uca güvenliğin öncelikli, esas tasarım ihtiyacı olarak tutulduğu gerçekten verimli bir güvenlik ürünü yaratma hedefiyle kuruldu. Cyber-Ark, yüzde 40’i Fortune 100 listesinde yer alan firmalar ve dünyanın en büyük 10 bankasından 7’sini de kapsayan iki binin üzerinde global müşteri ile çalışmaktadır.

Dell Security çözümleri kritik verileri ve sistemleri hem verimli hem de etkili bir yöntemle korumanıza, iş çevikliğini etkilemeden yasal düzenlemelerle uyumluluğu tutarlı şekilde sürdürmenize yardımcı olur; hem son kullanıcıların hem de kurumun daha hızlı ilerlemesine ve daha fazlasını başarmasına olanak tanır. Dell, riskli güvenlik açıkları yaratan marka bağımlılığı kaynaklı tescilli bilgi parçalarını ortadan kaldırır; külfetli yönetim karmaşıklığına yol açmadan uç noktalardan veri merkezine ve buluta kadar kuruluşun güvenliğini sağlar; kurumun BT uyumluluğu ve denetim gereksinimlerini daha etkin bir şekilde karşılayabilmesine olanak tanır ve son kullanıcı verimliliğinin önünü kesmez. Dell Security; Ağ Güvenliği, Mobil ve Uç Nokta Güvenliği, Kimlik Erişim Yönetimi, E-posta Güvenliği ve Güvenlik Servisleri sunar.

F5 Networks

Birlikte:

Prolink

F5 Networks, ağ uygulamaları, sunucular ve veri depolama sistemlerinin güvenliğini, güvenilirliğini ve performansını optimize eden Uygulama Dağıtım Ağı ürünlerinin pazar lideri üreticisidir. Merkezi Seattle, Amerika’da bulunan F5 Networks, 1996 yılında kurulmuş ve 1999 yılında halka açılmıştır. F5, kurumların hızla değişen iş ihtiyaçlarına adaptasyonunu ve uyumunu kolaylaştırmak, iş süreçlerini ve ortamlarını sağlam ve esnek bir yapı üzerine oturtmalarına yardımcı olmak amacıyla IT altyapıları üzerinde stratejik kontrol noktaları sağlamaktadır. F5, Microsoft, Oracle ve SAP gibi önde gelen uygulama sağlayan üreticilerle stratejik işortaklılarına sahiptir ve birlikte sürekli bir entegrasyon ve yenilik süreci içerisindedir. Sözkonusu firmalar kendi müşterilerinin ilgili ihtiyaçları için de F5 çözümlerini önermektedir. Dünya üzerindeki birçok önde gelen kurum, altyapısını F5’e emanet etmiş durumdadır, bunlar içerisinde Fortune 50 şirketin 42 tanesi, en büyük 15 bankanın hepsi, Amerika’nın ilk 7 eğlence şirketinin 6’sı, ilk 10 global sabit ve mobil servis sağlayıcının tamamı, Amerika’daki en büyük 10 devlet üniversitesinin tamamı, ilk 10 Web servis sağlayıcının 9’u, en büyük 5 adet Amerikan internet arama motorunun hepsi ve en büyük 16 Web barındırma ve bulut sağlayıcı firmanın 14 tanesi en önemlileri olarak sayılabilir.

Türkiye Bilişim Pazarı’nın katma değerli distribütörü Prolink, alanında öncü ve vizyoner üreticiler ile işbirliği yaparak müşterilerine en güncel ve ileri teknoloji çözümlerini, en etkin şekilde sunmayı ilke edinmiştir. Odaklandığı alanlarda, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik ölçeklenebilir hizmetler sunan Prolink, uzman teknik kadrosu, güçlü finansal yapısı, hızlı lojistik hizmetleri ve pazarlama faaliyetleri ile çözüm sunduğu iş ortakları ağının hızlı bir şekilde büyümesine ve proje yönetimindeki gücüne katkı sağlamaktadır. 20 yıldır süregelen güçlü ve güvenilir yapısı ile yeni iş birliklerine ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile her zaman öncü olan Prolink, Bilişim sektöründe liderlik konumunu sürdürmektedir.

Raytheon Cyber Products ve Websense’in birleşmesiyle kurulan Forcepoint™, Websense’in kullanıcı koruma, veri güvenliği ve bulut uzmanlığı ile Raytheon’un iç tehdit ve analitik teknolojisini ve Stonesoft’un yeni nesil ağ güvenlik kabiliyetlerini tek bir çatı altında buluşturuyor. Buluta erişim güvenlik aracısı (CASB) Skyfence’i ayrıca Kullanıcı ve Varlık Yönetimi (UEBA) alanında Red Owl’u bünyesine katan Forcepoint™, 2017 yılı itibariyle bulut uygulama güvenliği, görünürlüğü alanını ve de Kullanıcı ve Varlık Yönetimi alanını kapsayan bir hizmetler bütünü sunuyor. Bu sayede 360 derece siber koruma sunan Forcepoint™ deneyimli ekibiyle aralarında üst düzey güvenlikle korunan büyük ölçekli kurumların da olduğu 20.000’i aşkın kuruma hizmet sağlıyor. Sahip olduğu uzmanlıkla Forcepoint™, güvenlik süreçlerini sadeleştirerek şirketlerin hem veriye hızlı ve kolay bir şekilde erişmesine olanak tanıyor, hem de veri ve bilgi hırsızlığının önüne geçiyor.

Yenilikçi, yüksek performanslı ağ güvenliği çözümlerinde öncü olan Fortinet, Bütünleşik Güvenlik Sistemleri (UTM) pazarında lider konumdadır. Fortinet özellikle BT güvenliğindeki yeniliklere ve kuruluşların karşılaştığı sürekli değişim gösteren tehditlere yönelik yeni çözümler geliştirmeye odaklanır. Fortinet, ürünleri ve güncelleme hizmetleri sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin, servis sağlayıcıların ve devlet kuruluşlarının BT güvenliği altyapısını sadeleştirirken dinamik güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı, bütünleşik ve yüksek performanslı koruma sağlar. Bunun sonucunda, dünyanın en büyük ve en başarılı kuruluşlarının çoğu Fortinet’e güven duymaktadır. NetScreen’in kurucusu, eski başkanı ve CEO’su Ken Xie tarafından 2000 yılında kurulan Fortinet, bugün ağ ve güvenlik konusunda deneyimli ve profesyonel bir kadro tarafından yönetilmektedir. Lider ağ güvenliği şirketi olarak Fortinet’in konumu, araştırma şirketleri, endüstri analistleri, ticari kuruluşlar ve medyanın yaygın onayıyla kabul edilmektedir.

IBM, merkezi Armonk, New York'ta bulunan dünyanın en büyük teknoloji ve danışmanlık şirketidir. 170'i aşkın ülkede faaliyet gösteren IBM, işletmelerin, kamu ve sivil kuruluşların sorunlarına çözüm bulmaktadır. IBM, 1938'den beri Türkiye'de faaliyet göstermektedir. IBM'in 2015 yılsonu itibariyle cirosu 81.7 Milyar $'dır. İnovasyon, IBM'in stratejisinin kalbidir. Şirket, yazılım, donanım ve geniş bir yelpazede altyapı, bulut ve danışmanlık hizmetlerini geliştirmekte ve sunmaktadır. IBM Watson sistemleri sayesinde kognitif çözümleri çeşitli sektörlerde hayata geçirmektedir. IBM çalışanları, şirketin iş danışmanlığı, teknoloji ve AR-GE uzmanlığını kullanarak dünyanın dört bir tarafındaki müşterilerle birlikte daha akıllı bir dünya oluşturmak için çalışmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.ibm.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Infoblox (NYSE: BLOX), son kullanıcıların, cihazların ve ağların birbirine bağlanmasını sağlayan temel teknoloji olan Güvenli DNS, DHCP ve IP Adres Yönetimi gibi ağ kontrol çözümleri sunmaktadır. Infoblox aynı zamanda Bulut Bilişim Otomasyonu ve Ağ Değişim ve Konfigürasyon Yönetimi’nde de lider durumdadır. Infoblox Çözümleri, yaklaşık 7300 kurumsal müşterinin ve servis sağlayıcının karmaşık ağlarının dönüştürülmesi, güvenliğinin sağlanması ve ölçeklendirilmesine katkı sağlamaktadır. Infoblox, karmaşık ağların kontrolünün sistem yöneticilerinin üzerindeki yükünü azaltmak, maliyetleri düşürmek, güvenliğini, tutarlılığını ve yüksek bulunabilirliğini artırmaya yardımcı olur. Infoblox’un (www.infoblox.com) merkezi Santa Clara, California’da olmak üzere 40’ın üzerinde ülkede ofisleri bulunmaktadır.

Inforte yeni nesil bilgi güvenliği çözümlerinde uzmanlaşmış bir katma değerli distribütördür. Inforte iş ortaklarına yenilikçi çözümler sağlayarak ve projelerin tüm süreçlerinde onlara yardımcı olarak birlikte büyümek için büyük bir fırsat sunuyor. Katma değerli bir distribütör olarak Inforte üreticiler için yerel ofisi gibi hareket eder ve DDoS ve ağ yönetim çözümlerinde lider Arbor Networks, birleşik kimlik yönetimi çözümlerinde lider Centrify ve yazılım yama yönetimi üreticisi Shavlik'i temsil etmektedir.

ITWAY

Birlikte:

Check Point

1996 yılında kurulumuş olan ve Borsa Italiano’da işlem gören Itway Grup Katma Değerli Dağıtıcılık (Value Added Distributor) VAD operasyonlarını İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’de yürütmektedir. Dağıtıcılığını yaptığı ürünleri sistem bütünleştirici ve katma değerli bayileri aracılığı ile Türkiye pazarındaki son kullanıcılara ulaştırmaktadır. Itway VAD Türkiye’nin ürün portföyünde Check Point, HP Enterprise Security (ArcSight, TippingPoint, Fortify, Atalla), CyberArk, BlueCoat, Vasco, Algosec, Kemp Technologies, Backbox ve Solarwinds ürünleri bulunmaktadır. Itway VAD Türkiye dağıtıcılığını yaptığı ürünlerle ilgili eğitimler açarak son kullanıcılara ve iş ortaklarına hizmetler sunmaktadır.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), müşterilerine her türlü tehdite karşı eksiksiz koruma sağlayan, güvenliğin karmaşıklığını azaltan ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunan, internet güvenliğinde dünya lideri firmadır. Check Point'in müşterileri arasında Fortune ve Global 100 şirketlerinin tamamı dahil olmak üzere her ölçekten onbinlerce kurum yer almaktadır.

Bilişim güvenliği alanındaki dağıtım ve çözümleriyle pazarda lider durumda bulunan Komtera Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. ile Lidyum Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti.’yi Aralık 2016 tarihinde Komtera Teknoloji A.Ş. çatısı altında birleştirdik. Komtera Teknoloji A.Ş. olarak, bilişim sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimimiz ve güvenlik çözümleri alanındaki uzmanlığımızla distribütörü olduğumuz dünya çapındaki lider markaların çözümlerini katma değerli hizmetlerle daha ileriye taşımayı hedeflemekteyiz. Yeni yapılanmamız sonucunda hizmet kalitemizi ve oluşturduğumuz sinerji ile rekabet gücümüzü arttıracağımıza, teknik bilgi ve birikimimizi daha da üst seviyelere çıkaracağımıza inanıyoruz. Bu yenilenme ile beraber firmamıza tamamlayıcı kaynak, ürün ve güç sağlayarak pazardaki etkinliğimizi arttırmayı ve sizlerin ihtiyaçlarına daha etkili ve tam kapsamlı çözümler sunmayı amaçlıyoruz. Komtera Teknoloji A.Ş. arkasına aldığı bilgi ve teknoloji ile, ulusal ve global pazarlarda rekabet gücünü arttırmaya ve daha etkin yer almaya odaklanmıştır.

 

Bilgisayar yazılımları alanında dünya lideri olan Microsoft 1975 yılında kuruldu. Microsoft’un 30 değişik dildeki ürünlerinin dağıtımı, 275’i aşkın ülkede gerçekleştirilmektedir. Türkiye ofisini 1993 yılında açan Microsoft, kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkaran yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturmakta ve ekosistemiyle Türkiye’nin bilişim gücü için çalışmaktadır.

2005 yılından bu yana Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren global bir sistem entegratörü olan NGN, bankacılık ve finans, üretim, kamu, perakende ve enerji başta olmak üzere birçok farklı sektörde, ulusal ve uluslararası şirkete hizmet sağlamaktadır. NGN’in Tier III tasarım sertifikasına sahip ‘‘Star of Bosphorus Veri Merkezi’’, aynı zamanda veri merkezi performansının ve verimliliğinin iyileştirilmesi konusunda uluslararası düzeyde kabul edilen bir otorite olan Uptime Institute’un tesis ve operasyonel sürdürülebilirlik sertifikalarını almayı hedeflemektedir. Tuzla, İstanbul’da yaklaşık 24 bin metrekare kapalı alanda konumlanan, 16 MW toplam güce ve 2 binin üzerinde standart kabinetin işletimini gerçekleştirme kapasitesine sahip olan ‘‘Star of Bosphorus Veri Merkezi’’, tasarım ve tesis yetkinlikleri ile benzersiz bir servis düzeyini garanti etmektedir.

 

Palo Alto Networks, Inc. ağ güvenliği yöneticilerinin, ağlarının güvenliğini korumalarını ve üzerlerinde giderek karmaşıklaşan ve hızla artarak çalışan uygulamaların emniyetli bir şekilde çalışmalarını sağlayan yenilikçi platformu ile yeni nesil ağ güvenliğine öncülük etmiştir. Bu platformun temelinde yeni nesil güvenlik duvarı vardır; uygulama, kullanıcılar ve içerik üzerinde güvenlik duvarı içinde Son derece optimize edilmiş donanım ve yazılım mimarisi kullanarak görünürlük ve kontrol sunar. Bu platform tanımlanma, kontrol ve aynı zamanda tüm içeriği sürekli tehditlere karşı incelerken uygulamaları güvenli bir şekilde etkinleştirme yeteneğine sahiptir.

2002’den beri Türkiye’de ve dünyada birçok kuruma siber güvenlik hizmeti sunan UITSEC, ürün bağımsız siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında bulunuyor. İstanbul (merkez), Ankara, Londra ve New York ofislerinde hizmetlerini devam ettirirken, dünya genelinde teknoloji enstitüleriyle ortak araştırmalar da yürütüyor. Türkiye’nin önemli gruplarından Doğanlar Holding’le güçlerini birleştiren UITSEC; geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle, uzman kadrosuyla ve teknolojik altyapısıyla çalışmalarına devam ediyor.

Parallel Session Partner(s)

Blue Coat

Birlikte:

Exclusive Networks

BlueCoat, orta ve büyük kurumsallara yönelik yerleşik, bulut ve hibrit yapıda çözümler sunan lider bir güvenlik firmasıdır. Gelişmiş tehditlere karşı koruma, güvenlik ihlallerini engelleme ve network sürekliliğinin sağlanması başlıca amacıdır. Blue Coat, dünyanın en büyük 500 firmasının %78’inin tercih ettiği, dünya üzerinde 15000 firma tarafından ürünleri kullanılmakta olup, 75 milyon aktif kullanıcısı olan ve içinde bulunduğumuz yıl da dahil, son 8 yılın lideri BT güvenlik firmasıdır. Sahip olduğu ürün portföyü ve 200’ü aşkın patenti ile günümüzde olduğu kadar ve gelecekte de iş devamlılığı, esneklik ve yönetilebilirlik konularında liderliği hedeflemektedir.

 

Exclusive Networks Grup gelişmekte olan ve büyüyen küresel teknoloji firmalarını ‘VAST’ – katma değerli servisler ve teknolojiler modeli ile – EMEA ve Asya Pasifik bölgeleri dahil olmak üzere dünyanın birçok yerine ulaşmaktadır. Exclusive Networks Grup’un uzmanlık alanları güvenlik, ağ, altyapı ve depolamadır ve 9.000’den fazla iş ortağı üzerinden bayilerle çalışmaktadır. Ulusal olarak odaklı, bağımsız ve girişimci özelliklere sahip işletme birimlerinin sıkıca bütünleşik bir grubu olarak çalışan Exclusive Networks Grup, yenilikçi ve her şeyi altüst edecek teknolojileri Avrupa pazarına getirmekle ün kazanmıştır. 2003 yılından beri dikkati çeken bir büyümeyi sağlamış ve satıcı, entegratör, VAR ve servis sağlayıcı iş ortakları için danışmanlık, mühendislik, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek hizmetleri ile hızlandırılmış “go-to-market” ivmesi sağlayarak ticari başarıyı paylaşmıştır. Exclusive Networks Grup Fransa Merkezli olup Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Avusturalya ve Uzak Doğu’da toplam 30 ofis ile 100 ülkede faliyet göstermektedir.

 

COMPAREX lisans yönetimi, kaynak bulma, teknik ürün danışmanlığı ve bulut tabanlı profesyonel hizmetler alanında global bir bilişim uzmanıdır. Otuz yıla yakın deneyimi ile COMPAREX kamu sektörü, SMB ve büyük uluslararası şirketlere hizmet vermeye devam ediyor. 3,000'i aşkın satıcıdan sağladığı yazılım lisanslarına ek olarak danışmanlık ve profesyonel hizmetler portföyü arasında yer alıyor. COMPAREX Grubu bünyesinde, Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtalarında 33 ülkede 80'i aşkın bölgede 2,150'den fazla kişi çalışıyor. 2014/15 mali yılında COMPAREX Grubu 1.770 milyar Avro (2,236 Milyar ABD Doları) gelir üretti. Daha fazlası için ziyaret edin: www.comparex.com

IBM’in Türkiye’deki ilk Business-Partner’ı olarak seçilen BYTE’ı kurarak, 1985'ten günümüze özenle oluşturduğumuz bilgi birikimini, "Bilgi ve Ağ Güvenliği" alanlarında ülkemizdeki "ilk"lere imza atarak,yaratıcılığımızla ileri teknolojik çözümlerle uluslararası platforma taşıyoruz. Bugüne kadar pek çok "ulusal ve uluslararası" ödüller ile taçlandırılan özgün yapımızla, Endpoint-labs; "Bilişim Güvenliği" problemlerine "özgün" çözümler üretmek üzere kuruldu. Çözümlerimizin tüm dünyada kullanılır olmasını sağlamaktan gururluyuz. Siber Saldırıya uğrayan veya riskini minimize etmek isteyen her kuruma "Bilinmeyen güvenlik açıklarının tespit ve denetiminde", olası Siber Saldırılara karşı "Proaktif" güvenlik testleri yapıyor, "Zafiyet analizi, Pentest, Fuzzing, Statik Kaynak Kod Analizi" yöntemleri uyguluyoruz. Sistematik olarak piyasada bulunan tüm çözümlerden çok daha etkin bir şekilde yazılım hatalarını ve uygulama güvenlik açıklarını ortaya çıkartan mükemmel sonuçları Bağımsız Araştırma şirketleri raporlarıyla belgelenmiş Checkmarx teknolojisiyle bu teknolojiye katkı vererek elde ediyoru.

Ixia endüstrinin en geniş kapsamlı tümleşik (Layer 2-7, Mobility, Wi-Fi, Voice, Video) IP network test, otomasyon, doğrulama ve network visibility çözümleri sunmaktadır. Cihaz üreticileri, servis sağlayıcılar, kurumsal firmalar ve kamu kurumları Ixia çözümlerini kablolu (Wired), kablosuz (Wi-Fi) ve mobil (3G/LTE) cihaz ve network projelerinin dizayn, doğrulama ve izleme evrelerinde kullanmaktadır. Ixia test çözümleri gerçekçi (realistic) trafik üretebilme yetenekleri sayesinde gerçeğe yakın network şartları oluşturarak müşterilerine çözümlerini proje öncesinde doğrulama, optimize etme ve performans ölçümü yapmasına imkan verir. Ixia Network Visibility çözümleri gelişmiş özellikleri ile bulut (cloud) ve veri merkezi (datacenter) ortamlarında yapılan fiziksel veya sanal, güvenlik ve izleme yatırımlarının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Network TAP, Bypass Switch ve Network Packet Broker alanında inline ve out-of-band lider çözümler sunmaktadır.

 

ENT Roundtable Partner(s)

E-Data Teknoloji

Birlikte:

Tenable Network Security

E-Data Teknoloji, 20 yıllık BT Sektörü tecrübesi ile 2008 yılında bilişim pazarının Katma Değerli distribütörlerinden biri olma hedefi ile kurulmuştur. Antivirüs, APT koruma, Sızma/Zafiyet Testi, Yama Yönetimi, Sertifikalı Veri Silme, Disk Yedekleme, Yedekleme Yazılımları, Güvenli Baskı ve Baskı çözümleri sunmaktadır. İş Ortakların memnuniyeti, çözüm odaklı yaklaşım, takım çalışması ve dürüstlüğü ilke edinmiştir.

 

2002 yılında kurulan Tenable Network Security, güvenlik açıklarını tespit etmek, riski azaltmak ve uygunluğu sağlamak için kesintisiz ağ gözetim hizmeti sunmaktadır. Tenable’nin önemli müşterileri arasında Fortune Global 500 şirketlerinin yanı sıra; ABD Savunma Bakanlığı ve dünyanın birçok önde gelen devletleri bulunmaktadır. Ürün ailemizde SecurityCenter Continuous View™ ve Nessus® bulunmaktadır. SecurityCenter Continous View en kapsamlı ve entegre edilmiş ağ sağlığının görüntülenmesine olanak vermektedir. Nessus ise veri ağı algılama ve değerlendirmesinde küresel standarttır. Tenable 2009 yılından beri her yıl Deloitte Technology Fast 500 Company listesine seçilmektedir.

Infonet

Birlikte:

RSA

InfoNet, Türkiye'de bilgi teknolojileri sektöründe gerek duyulan Kurumsal Ağ Güvenliği, Bilgi Güvenliği ve Sistem Entegrasyonu ile ilgili proje ve danışmanlik hizmetleri vermek üzere 1995 yılında kurulmuştur. Internet ve Intranet güvenliği, sistem entegrasyonu ve hizmetleri konularında birçok başarılı projeye imza atan InfoNet, dünyanın önde gelen güvenlik ürünlerinin –Check Point, Forcepoint, Trend Micro, IBM Security Systems, RSA Security, Ipswitch, WebTrends – Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. InfoNet, temsilciliğini yaptığı ürünlerde kurduğu sistemin bilinçli kullanımı için, eğitim ve sertifikasyon programlarını düzenlemekte ve yeniden yapılandırdığı bayi organizasyonu ile Türkiye'de güvenlik hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına öncü olmaktadır.

EMC güvenlik iş birimi RSA, dünyanın önde gelen şirketlerinin karmaşık ve hassas güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan lider güvenlik, risk ve uyumluluk çözümleri sağlayıcısıdır. Bu ihtiyaçlar arasında organizasyonel riski yönetmek, mobil erişimi koruma altına almak, yasal uyumluluğu sağlamak ve sanal ve bulut ortamlarını güvence altına almak yer alıyor. eGRC ve danışmanlık çözümleri ile; kimlik koruma, şifreleme, SIEM, veri kaybını önleme, düzenli ağ denetleme gibi iş kritik kontrolleri bir araya getiren RSA, milyonlarca kullanıcı kimliğine, bu kimliklerin gerçekleştirdiği işlemlere ve oluşturdukları verilere görünürlük ve güvenlik sağlıyor.

Exhibit Partner(s)

Biznet Bilişim kurulduğu 2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktadır. Kuruluşundan beri amacı, en değerli varlık olan bilginin her türlü tehdide karşı güvenliğinin sağlanması için çözümler üretmek ve bilgi güvenliği büyük resmini oluşturmaktır. Türkiye’nin en kapsamlı BT/OT güvenlik ürün ve servis portföylerinden birine sahip olan Biznet Bilişim, Payment Card Industry Security Standards Council (PCI SSC) tarafından PCI DSS denetimleri yapmaya yetkilendirilmiş ilk Türk firmadır. Aynı zamanda Ar-Ge yatırımları ile siber güvenlik alanında özgün yazılımlar geliştirmektedir.

Detech

Birlikte:

TITUS Classification Security & Compliance Solutions

2002 yılında kurulan Detech Bilişim A.Ş. bilgi güvenliği konusunda; alanında öncü ve vizyoner üreticilerle işbirliği yaparak, ileri teknoloji çözümlerini Türkiye pazarına sunmayı ilke edinmiştir. Odaklandığı alanlarda güçlü ve çevik organizasyon yapısı, uzman teknik kadrosu ve sürekli gelişen deneyimi ile çözüm sunduğu iş ortaklarının ve kurumların proje yönetimindeki gücüne katkı sağlamaktadır.  Detech, adını bulunduğu pazara kaliteli hizmet anlayışıyla yazdırmayı hedef edinmiş olup; bu hedefine ulaşmak için üstlendiği projeleri yüksek katma değer yaratarak sonuçlandırmaya ve zamanında teslim etmeye odaklanmıştır. Detech, veri sınıflandırma ve etiketlendirme, veri kaybını önleme ve güvenli veri paylaşımı çözümleri, bulut veri güvenliği ve SAP güvenliği çözümleri konusunda dünya lideri firmaların yazılım çözümlerinin Türkiye distribütörüdür. 

 

TITUS, kurumların bilgileri güvenli bir şekilde paylaşırken aynı zamanda ilgili politika ve uyumluluk gereksinimlerini yerine getirmelerine yardımcı olan güvenlik ve uyumluluk yazılımları sağlayan, konusunda lider bir kurumdur. Kurumlar TITUS ile bilgi güvenliği politikalarına son kullanıcıları dahil ederek, tüm önemli bilgilerinin oluşturulduğu ve paylaştırıldığı anda, tanımlanmasını ve sınıflandırılmasını garanti altına alır.E-postalar, belgeler ve diğer dosya türlerinin oluşturulması sırasında kullanıcılar sorunun parçası yerine çözümün bir parçası haline gelir.

İGE; 1995 yılından bu yana enerji, üretim, transport, lojistik, perakende gibi tüm dikey sektörlerde Barkod, Voice Picking ve RFID çözümleri sunmaktadır. Barkod, Voice Picking ve RFID çözümleri ile hizmet sunduğu firmaların ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verirken, en uygun çözümü sunmaya özen göstermektedir. Satış öncesi ve sonrası teknik destek ve hizmetleri, middleware düzeyinde yazılımları ile sunduğu çözümlerde tüm gereksinimleri karşılayan İGE; Honeywell, Motorola, Intermec ve Zebra gibi sektörünün lider firmalarının iş ortağıdır.

 

InfoSec Bilgi Teknolojileri, Network ve Bilgi Güvenliği alanlarında Türkiye’nin önde gelen güvenlik danışmanları tarafından 2013 yılında kurulmuştur. “Güvenilir İş Ortağı” olma hedefi ile üst seviyede teknik bilgi ve deneyimlerini kullanarak müşterilerine bilgi güvenliği projeleri danışmanlığı ve güvenlik ürünleri sağlamaktadır. InfoSec; Check Point, Websense, HP ArcSight, HP Tipping Point, Cisco Sourefire, ObserveIT, Titus, Riverbed ve Algosec ürünleri üzerinde uzmanlığa sahip eğitim ve danışmanlıklar vermektedir. InfoSec ayrıca Türkiye'deki ilk ve tek (ISC)²© (OTC - Official Training Center) Resmi Eğitim Merkezi'dir.

İstanbul ve Ankara'daki ofislerimizdeki 70'ten fazla uzmanla, bilgi güvenliği ve servis devamlılığı risk yönetiminde size yardım etmek için buradayız. 200'ün üzerindeki firmaya, bilgi güvenliği, veri koruması ve servis devamlılığı teknolojileri ile hizmet vermekteyiz. Artık işlerinizi bilişim teknolojilerini kullanarak yapabiliyorsunuz. Tüm değerli verileriniz, müşteri bilgi ağınız, ERP, CRM, e-ticaret uygulamalarınız ve işinize ait hayati bilgiler IT ortamında saklanıyor. Diğer yandan bilgisayar korsanları, dolandırıcılar, kötü amaçlı içerik barındırıcıları, sanayi casusları ve hatta doğal felaketler bilişim altyapınız için risk oluşturmaya devam ediyor. Verilerinizi çalmak, kayıtlarınızı kurcalamak ya da sadece onları yok etmek için oradalar. İşte bu noktada, kötü olan ile aranızda duranlar olarak biz varız. Bizler iyi eğitilmiş ve kötü amaçlılarla savaş tecrübesine sahip bilgi güvenliği ve servis devamlılığı uzmanlarıyız.

Logitech, insanların gündelik hayatında yer alan tasarımlar üreterek onları dijital dünyaya bağlıyor. Bundan 30 yıl önce, bilgisayarlar üzerinden insanları birbirine bağlamaya başlayan Logitech, şimdi de müzik, oyun ve video aracılığıyla herkesi bir araya getiren ürünler tasarlıyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri Six Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select Market’da (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi. Türkiye’deki distribütörü Penta olan Logitech’e; www.logitech.com, http://blog.logitech.com/, @Logitech ya da @LogitechTurkiye üzerinden ulaşılabiliyor.

Logsign, log yönetimi, güvenlik analizleri ve regülasyonlara uyumluluğu tek bir platformda sunan Güvenlik Bilgi ve Olay Yonetimi (SIEM) çözümüdür. 2010 yılında kurulan Logsign, siber güvenliğin bir ekip çalışması olduğuna ve güvenlik ürünlerinin çok daha zeki olması gerektiğine inanır. Bu inançla çalışmalarını Güvenlik Zekası ve SOC çözümleri üzerine yoğunlaştırmıştır. Aktif olarak 500’den fazla orta ve büyük ölçekli firma ve devlet kurumuna hizmet vermektedir. Siber güvenlik alanında tüm paydaşları için vazgeçilmez bir ekip arkadaşı olmak, müşterilerinin güvenlik farkındalığını en üst seviyeye taşımak ve güvenlik duruşlarını güçlendirmek adına calışmaktadır.

Lostar 1998’den beri bilgi teknolojileri yönetişim, risk ve uyumluluk konularında (IT-GRC), Danışmanlık, Eğitim ve Denetim hizmetleri verir. Uzmanlık alanı, değeri her gün artan bilginin sürekliliğini, güvenliğini ve yasalar ile düzenlemelerle uyumlu olmasını sağlamaktır. Temel amacı, bünyesinde bulunan çok farklı disiplinlerde yetişmiş, marka bağımsız çalışabilen ekibi ile çözüm odaklı hizmetler sunmaktır. ISO 27001 uyumluluğunu da garanti eden bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin insandan bağımsız ve kalıcı olmasını sağlayan metodolojisi ve güvenlik açıklarını ortaya koyan hizmetlerinin yanı sıra, Lostar, COBIT çalışmalarını ve CISA eğitimlerini de yürüten Türkiye’deki lider firmadır. Kurumsal değişimlerin, çalışanlar tarafından kabul edilmedikçe başarılı olmayacağının farkında olan Lostar, çalışan farkındalığı ve davranış değişikliği konusundaki lider yöntemi Türkiye'de uygulamaktadır.

 

Nebula Bilişim sektör standartlarının üzerinde bilgi güvenliği denetim, bakım ve destek hizmetleri vermek üzere 2005 yılının Ocak ayında kurulmuştur. Yüksek hizmet kalitesi ile kısa sürede sektörde önemli firmalardan biri haline Nebula Bilişim, ağ güvenliği, sistem güvenliği, uygulama güvenliği, veri güvenliği ve mobil güvenlik alanlarında, özellikle finans ve telekomünikasyon sektörleri için eşsiz deneyimler sunmaktadır. 

Deneyimli kadrosuyla bilgi güvenliği sektöründe 5. yılını dolduran Netsec Bilişim çözümleri, sektöründe lider konumunda bulunan yerel ve uluslararası kurumlara Proje Yönetimi, Danışmanlık ve Destek Hizmetleri sağlamaktadır. Bilişim sektörünün lider sistem entegratörlerine; bilişim güvenliği çözümlerinde danışmanlık hizmeti sunan NETSEC, kapsamlı bilişim projelerini başarıyla sonuçlandırmıştır. Türkiye’deki Cisco ISE (NAC) projelerinde lider konumda olan Netsec, tamamladığı projeler ve referanslarıyla Cisco’nun EMEAR bölgesindeki iş ortakları arasında ilk sırada yer almakla birlikte; aynı zamanda Cisco’nun AS (Advanced Services) iş ortağı konumundadır.

Picus Güvenlik, ağ güvenliği ürünlerini test eden yenilikçi yazılımı ile bilinen yerli bir siber güvenlik firmasıdır. Picus, kurumların siber güvenlik operasyonlarını başarımlarını ölçerek, güvenlik seviyelerini artırmalarının ve hacker saldırılarına daha hazırlıklı olmalarının mümkün olduğuna inanmaktadır. Picus yazılımı, kurum ağ güvenliği katmanlarını üretim ortamında, gerçek siber ataklarla sürekli olarak test edip, bu ürünlerin ne ölçüde koruma sağladığını, iyileştirme önerileriyle birlikte raporlayarak, kurum siber güvenlik başarımını yükseltmeyi amaçlamaktadır. Picus başta Cisco, Intel Security, Palo Alto Networks ve FireEye olmak üzere önde gelen birçok güvenlik üreticisi tarafından önerilmektedir. Firma 10’dan fazla ülkede bulunan bayi ağı üzerinden müşterilerine ulaşmaktadır.

Platin Bilişim, “Veri Koruma,”Veri Güvenliği” ve “Profesyonel Hizmetler” konularında faaliyet gösteren alanında lider bir teknoloji firmasıdır. Uzman kadrosu ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla “Yönetilebilir Hizmetler” vermektedir. Satın alma ve kiralama modelleri ile değişik finansal çözümler sunabilmektedir. Symantec, IBM, Veritas, Blue Coat, Hitachi, , CyberArk, Veeam, HPE, Rapid 7, Mazebolt gibi alanında lider firmaların çözüm ortağıdır. Platin Bilişim, çözüm sağladığı ürün ve konularda uzmanlaşarak BT sektöründeki yerini almıştır. Uzmanlığındaki konularda, farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun implentasyonlarla yapılan yatırımların hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır. Butük BT güvenlik ile Platin Bilişim hızla yükselmektedir. Bu yıl Bilişim 500’de, “güvenlik yazılımı gelirleri” kategorisinde 6. sırada yer almıştır. IBM MEA Bölgesinde yılın güvenlik partneri olarak ödüllendirilmiştir.

 

PortShields, San Francisco - CA’da kurulmuş bir Türk E-posta Güvenlik Yazılım şirketidir. Misyonumuz güvenilir , kesintisiz , güvenli e-posta iletişim hizmetleri sunmaktır. PortShields güvenli e-posta trafiği için Layer11’e yakın Optimize MTA (Posta Trafik Ajanı) yazılımı üretmektedir. PortShields yazılımı MTA özelliklerinin yanında posta güvenlik duvarı, posta ağ geçidi, hatta Servis Denetim Modülü gibi çalışır.

Securrent bilgi güvenliği alanında Türkiye’nin deneyimli uzman kaynağıdır. 2009’dan beri sağladığı güvenlik çözüm ve servisleri ile başta Finans, GSM sektörleri olmak üzere geniş bir müşteri portfoyüne güvenlik servisleri vermektedir. Hedefimiz müşterilerimize ve çalıştığımız güvenlik üreticilerine en iyi değeri sağlamaktır. Bu amaçla Securrent başta Check Point ve Websense olmak üzere, birçok güvenlik üreticisinin en önemli iş ortağıdır. Uzman ekibimiz Check Point’in Türkiye’deki tek 4 yıldızlı ve MSP is ortağı olarak seçilmiştir. Vizyonumuz, güvenlik hizmetlerimizin başarısını sağlamlaştırmak ve MSP servislerimizi bölgemizde genişletmektir.

 

 

Sophos

150 ülkede 100 Milyondan fazla kullanıcı karmaşık tehditlere ve veri kayıplarına karşı en iyi koruma için Sophos’un eksiksiz güvenlik çözümlerine güvenmektedirler. Kurulumu, yönetimi ve kullanımı kolay olan Sophos’un ödüllü şifreleme çözümleri, uç nokta koruma çözümleri, Web, e-posta, mobil ve network güvenliği çözümleri, Sophos Laboratuvarları tarafından geliştirilmektedir. Merkezi Oxford İngiltere’de bulunan Sophos, Londra Hisse Senedi Borsası’nda işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için www.sophos.com.

İletişimle geçen 32 yıl…

Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri sektöründe; Tüketici Elektroniği, Mobil Cihaz ve Aksesuarları (GSM), Ağ ve Güvenlik Çözümleri ürünleri ile faaliyet gösteren Tesan İletişim A.Ş, 1983 yılında kurulan köklü bir firmadır. 2014 yılında, sektördeki 32. yılını kutlayan TESAN, 250 kişiyi aşan, alanında uzman, dinamik kadrosuyla, 7.300 m²’lik ofis ve depo alanlarında, 10.000 çeşidin üzerindeki ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. 2000’i aşan iş ortağıyla, Türkiye’nin 81 ilinde, 15.000’den fazla satış noktasına ulaştırdığı ürünlerin satış sonrası hizmetini de sunmaktadır. Doğru ve kaliteli ürünü, doğru zamanda, doğru fiyatla paydaşlarına ulaştırmayı hedefiyle, portföyündeki geniş ürün yelpazesi ile kurumlara ve bireylere tüm iletişim ihtiyaçlarını tek kaynaktan sağlama konforunu yasatmak için çalışmaktadır. Yenilikçi vizyonu ve iş ortaklarıyla yarattığı sinerjiyi sürekli geliştirmeye çalışan TESAN, 2013 yılı cirosu ile “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırmasında, Genel Listede 50. sırada yer almaktadır. (Interpro – Haziran 2014)

UYA Bilişim Teknolojileri, kurumların bilgi ve ağ güvenliği konularındaki ihtiyaçlarını analiz ederek, bu ihtiyaçları adresleyecek ürün, hizmet ve projeler üreten, konusunda uzman ve tecrübeli bir ekibin oluşturduğu genç bir şirkettir.

Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture’ın™ yanı sıra; veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkan tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır.

Prolink

Birlikte:

FireEye

Türkiye Bilişim Pazarı’nın katma değerli distribütörü Prolink, alanında öncü ve vizyoner üreticiler ile işbirliği yaparak müşterilerine en güncel ve ileri teknoloji çözümlerini, en etkin şekilde sunmayı ilke edinmiştir. Odaklandığı alanlarda, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik ölçeklenebilir hizmetler sunan Prolink, uzman teknik kadrosu, güçlü finansal yapısı, hızlı lojistik hizmetleri ve pazarlama faaliyetleri ile çözüm sunduğu iş ortakları ağının hızlı bir şekilde büyümesine ve proje yönetimindeki gücüne katkı sağlamaktadır. 20 yıldır süregelen güçlü ve güvenilir yapısı ile yeni iş birliklerine ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile her zaman öncü olan Prolink, Bilişim sektöründe liderlik konumunu sürdürmektedir.

FireEye akıl ve istihbarat odaklı güvenlik şirketidir. FireEye, müşteri faaliyetlerinin kesintisiz, ölçeklenebilir bir uzantısı olarak çalışarak yenilikçi teknolojiler, ulusal çapta seviye tehdit istihbaratı ve dünya çapında ünlü Mandiant danışmanlığını birleştiren tek bir platform sunar. Bu yaklaşım ile FireEye, siber saldırılara hazırlanmak, önlemek ve cevap vermekte zorlanan organizasyonlar için siber güvenlik karmaşıklığını ve yükünü ortadan kaldırır. FireEye, 67 ülkede 6300’den fazla müşteriye sahiptir ve Forbes Global 2000 listesindeki şirketlerin % 40’ından fazlasına hizmet vermektedir.

Lunch Partner(s)

Netsmart, 1999 yılından günümüze bilgi güvenliği ve sistem entegrasyonu alanlarında, iş ortağı olduğu sektörün öncü ve lider üreticilerinin çözümlerinin danışmanlığı, uygulanması, projelendirilmesi yanında en üst düzeyde destek sağlayıcısı konumundadır. Netsmart, Ağ Güvenliği, Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi, Veri Sızıntı Koruma, Web Güvenliği, DPI ve SSL Visibility çözümlerinin yanı sıra özellikle Security Operations Center altyapılarının dizaynı ve uygulanması, SIEM altyapılarının oluşturulması ve geliştirilmesi, alanlarında Türkiye’nin öncü firmasıdır. Netsmart, başta finans, sigorta ve telekomünikasyon olmak üzere Türkiye’nin alanındaki en büyük 100’e yakın kurumuna, uzman mühendis ve danışman kadrosu ile hizmetler sunmaktadır.

Media Partner(s)

H4cktimes; adıyla müsemma bir siber güvenlik haber platformudur. H4cktimes’ın amacı; günlük, medyatik haberler yerine zengin araştırma yazıları ile Türkiye ve dünyanın siber güvenlik gündemini okuyucularla buluşturmaktır. Hacklenebilir her bilişim sistemi ve teknolojiye dair makaleler de haberler kapsamına dahildir. Siber güvenliğin çeşitli alanlarında uzman yazar kadrosundan oluşan H4cktimes Ekibi, sektörün profesyonelleriyle yaptığı röportajlarla, bilgilendirici ve bilinçlendirici haberler ile fark yaratmaktadır. Siz de yazarlık için başvuru yaparak ekibimize dahil olup heyecanımıza ortak olabilirsiniz.

 

Konak Medya bünyesinde 3 yıldır yayınlanan ve Şubat 2007'den itibaren Türkiye Bilişim Vakfı’nın sponsorluğunda çıkan Bilgi Çağı’nın imtiyaz sahibi TBV adına Faruk Eczacıbaşı’dır. Bilgi Çağı, inovasyon konusunda karar vericiler üzerinde baskı unsuru olmayı amaçlar. Yani hedef odaklıdır ve bu hedef “Türkiye’nin inovasyona önem vererek, inovasyonla büyümesi” olarak özetlenebilir. Misyonu Türkiye’de bilimsel inovasyon kültürü ve bilincini yayarak, ülkenin bilgi ekonomisini canlandırmak, dünya pazarlarında tanınırlığını artırmak üzere farkındalığı oluşturma,bilişim teknolojilerinin daha yoğun ve etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere, araştırma ve geliştirme çalışmaları için ayrılan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına öncülük etmektir.

2013 yılında yayın hayatına başlayan BT Günlüğü dergisinin amacı; iş dünyası ile BT teknolojileri arasında bir köprü kurarak kurumların BT yatırımlarını doğru yapılandırması konusunda yardımcı olmak. Aylık periyotlar halinde yayınlan BT Günlüğü Dergisi ve web sitesi; dünyadan ve ülkemizden güncel haberler, analiz ve yorumlar, röportajlar, sektörden başarı hikayeleri ve daha fazlasını içerisinde barındırıyor.

IT Network Dergisi, Türkiye'de bilgi teknolojisi sektöründeki kurumsal işbirliğinin dünya standartlarına ulaşması için bilgilendirme, haber, alış ve satış konularında profesyonel tanıtım hizmeti sunmaktadır. IT Network, 16.000 adet tirajı ile IT başta olmak üzere kamu, finans, sağlık, eğitim, gıda gibi birçok sektörün karar verici üst düzey yöneticilerine, bilgi işlem ve satın alma müdürlerine gönderilmektedir. Kurumsal IT teknolojisi ile ilgili her türlü alım yapan kurum, kuruluş ve uzmanlar derginin ana dağıtım kitlesini oluşturmaktadır.IT Network Dergisi ile yöneticiler, firmalarının faaliyet alanlarını, sattıkları ürün ve hizmetlerini, sektör içindeki konumlarını, pazar paylarını ve yeniliklerini duyurmaktadır. IT Çözümleri arayan ve satın alma yapmak isteyen firmalara öncülük etmektedir.

Maxihaber.net - "Online Sektörel Dergi" günlük yayınlanan sektörel bir dergi olarak internet üzerinden yayın yapmak amacıyla 23 Nisan 2004 tarihinde kurulmuştur. Türkiye'de hızla büyüyerek oldukça tanınan bir IT sektörü yayını haline geldi. Maxihaber.net ayrıca bankacılık, otomotiv ve havacılık sektörü haberlerine de yer vermektedir. 2004'ten bu yana Bilişim Sektörü ağırlıklı olmak üzere çeşitli makale, haber ve röportajları sitede bulabilirsiniz.

Fiber Yazılım bünyesinde 2011 yılından beri faailyet gösteren www.teknolojioku.com tüm dünyadan en güncel teknoloji haberlerini okuyucularına sunup birçok basın kuruluşuna teknoloji haberlerini sağlamaktadır. Aynı zamanda Android uygulamasıyla, Playstore'da en çok indirilen / ziyaret edilen en iyi puana sahip teknoloji haber uygulamasına sahiptir.

004 yılında yayın hayatına başlayan bir Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon Kültürü dergisidir. Türkiye Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon sektörünün rehber yayını olmayı hedeflemektedir. Sektörel yayıncılıkta 35 yılı aşkın birikimi olan Kaynak Yayın Grubu tarafından yayımlanmaktadır. Tele.com.tr Dergimiz, gündemi aydınlatan doyurucu içeriği ve çağdaş estetik tasarımı ile, sektörün okunan ve el altında bulundurulan bir başvuru kaynağıdır. Dergimiz, başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olmak üzere, BTK Yöneticileri ve Telekom üst bürokrasisiyle sürekli diyalog halindedir. Telekom sektöründeki önemli gelişmeler, en yetkili kişilerle yapılan söyleşilerle dergimiz sayfalarında yansıtılmakta ve yorumlanmaktadır.

Turk.internet.com hem yurtiçinde hem de uluslararasında demografik olarak web’deki en çekici çevrimiçi çevrelerin dikkatini çekmektedir. Okuyucu grubu alım gücü ve karar verme yetkisi olup yüksek eğitim görmüş, teknik ve idari yönetici görevlerinde bulunan profesyonellerden oluşmaktadır. Web üzerinden sektör bilgisi temininde ve internet eğitimlerinde turk.internet.com’u ayrılmaz bir parçaları olarak görmekteler. Bu başarı ve güven sekiz yıldır 13 ana konuda ve 107 alt konularda 400+ yazarın ve akademisyenin sağladığı haberler, analizler, röportajlar ve şirket haberlerinde gösterilen titiz ve profesyonel çalışma sonucunda kazanılmıştır. Türkiye’de ICT sektörünü zamanında ve doğru bilgiler ile takip etmek isteyen herkes için tavsiyemiz web sitemizi her gün ziyaret etmeniz.