Speakers - IDC IT Security Roadshow 2016 | Events | IDC CEMA

Konferans Konuşmacıları

Nevin Cizmeciogullari

Nevin Cizmeciogullari

Ülke müdürü , IDC Turkiye

1989’da iş hayatına başlayan Çizmecioğulları, IDC CEMA’ya katılmadan önce Türkiye Bilişim ve Telekom sektöründe, farkli sistem entegratörleri, katma değerli dağıtıcılar ve servis sağlayıcı firmalarda,... (Tüm Profili Göster)

Yeşim Öztürk

Yeşim Öztürk

Araştırma Analisti, Yazılım ve BT Hizmetleri

Yeşim Araç 2013 yılında yazılım ve BT hizmetlerinden sorumlu analist olarak IDC’ye katıldı. Kurumsal uygulamalar, güvenlik ve yönetim yazılımları, uygulama geliştirme ve kurulum ve sistem altyapı yazı... (Tüm Profili Göster)

Brendan Rizzo

Brendan Rizzo

Veri Güvenliği Direktörü, EMEA, Hewlett Packard Enterprise

Brendon Rizzo, güvenlik sektöründe, penetrasyon testi ve güvenlik yazılım geliştirmeden, global program dizaynı ve implementasyonuna kadar 17 senelik bir tecrübeye sahiptir. Brendan, son 10 sene içeri... (Tüm Profili Göster)

Serkan Özden

Serkan Özden

Birim Yöneticisi, BT Güvenlik Yönetilen Hizmetler, KoçSistem

Serkan Özden, network güvenlik teknolojileri üzerinde 11 yılı aşkın bir deneyime sahip bir profesyoneldir. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. CCIE Security sertifikasına... (Tüm Profili Göster)

Ali Fuat Türkay

Ali Fuat Türkay

Kanal Satış Bölge Müdürü, Gelişmekte Olan Pazarlar, Palo Alto Networks

Ali Fuat Türkay, Gelişmekte Olan Pazarlar Kanal Satış Müdürü görevi ile Palo Alto Networks Ekibine katıldı. Daha Önce Cisco Systems‘de 8 yıl tüm Cisco güvenlik ürünleri portföyünün Türkiye ve Suudi ... (Tüm Profili Göster)

Andrea Rossi

Andrea Rossi

Global Satış Lideri, Kimlik Yönetimi, IBM

Andrea Rossi, IBM Kimlik Yönetimi konusunda dünya çapında öncülük ediyor. Bu görevinden önce, 31 Temmuz 2014 tarihinde IBM tarafından satın alınan CrossIdeas adlı şirkette satıştan sorumlu VP olarak g... (Tüm Profili Göster)

İlkay Aygün

İlkay Aygün

Mobil Teknolojiler Ürün Yöneticisi, Microsoft

İlkay Aygün, İTÜ Uzay Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, bilişim sektöründe 18 yıl boyunca sistem entegratörleri, finans müşterileri ve üretici firmalarda çeşitli teknik sorumluluklar üstle... (Tüm Profili Göster)

Patrick Grillo

Patrick Grillo

Kıdemli Direktör, Pazarlama Çözümleri, Fortinet

Patrick, Fortinet marka bilinirliği hakkında doğru bilgilerin doğru kanallarla yaratılması ve yayılmasından sorumludur. Patrick, Fortinet'e katılmadan önce, USA, UK ve Fransa'da Wellfleet Communicatio... (Tüm Profili Göster)

Aytuğ Çelikbaş

Aytuğ Çelikbaş

Bölge Satış Mühendisi, CyberArk

Aytuğ Çelikbaş halen CyberArk şirketinde bölgesel satış mühendisi olarak çalışmaktadır. Bilgi güvenliği odaklı olmak üzere bilgi teknolojileri alanında 11 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır. Çevres... (Tüm Profili Göster)

Selda Aydoğmuşoğlu

Selda Aydoğmuşoğlu

Bilgi Güvenliği Yöneticisi, Migros

2013 yılı sonlarından itibaren Migros Bilgi Güvenliği Yöneticisi olarak çalışmakta olan Aydoğmuşoğlu, şu anda Cyber Security Yüksek Lisans programına devam etmektedir. Bu pozisyon öncesinde, çeşitli B... (Tüm Profili Göster)

Hakan Tağmaç

Hakan Tağmaç

Sistem Mühendisliği Müdürü, MEAR Bölgesi, Cisco

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 1995 yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun oldu. 1999 yılında çalışmaya başladığı Cisco’da; sistem mühendisliği -CCIE 9233-, siber güvenlik danışman... (Tüm Profili Göster)

Hüsamettin Başkaya

Hüsamettin Başkaya

Bölge Satış Direktörü, Forcepoint

Hüsamettin Başkaya, iş hayatına Türkiye Polis Teşkilatı'nda Bilgisayar Suçları Çalışma Grubu Koordinatörü olarak başladı ve Bilgisayar Suç Araştırma Bürosu'nun kurulmasında görev aldı. Birçok ulusal v... (Tüm Profili Göster)

Tarık Kobalas

Tarık Kobalas

Teknoloji Direktörü, CryptTech

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Tarık Kobalas, CryptTech Kripto ve Bilişim Teknolojileri Şirketi'nde Teknoloji Direktörü olarak çalışmaktadır. CryptTech ürünlerinin ku... (Tüm Profili Göster)

Doç. Dr. Gökhan Yavuz

Doç. Dr. Gökhan Yavuz

Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı, Yıldız Teknik Üniveristesi

Gökhan Yavuz, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1990, 1994 ve 1999 yıllarında sırası ile lisans, yüksek lisans ve doktara dereceleriyle mezun oldu. Kendisi şu anda Yıldız... (Tüm Profili Göster)

M.Elif Karslıgil

M.Elif Karslıgil

Öğretim Üyesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

M. Elif Karslıgil received her B.Sc., M.Sc., and Ph.D. degrees in Computer Engineering from Yildiz Technical University, Istanbul, Turkey, where she is currently an associate professor. From October 2... (Tüm Profili Göster)

M.Amaç Güvensan

M.Amaç Güvensan

Öğretim Üyesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

M. Amaç Güvensan, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans programını 2002 yılında tamamlamıştır. 2006 yılında Y.T.Ü. Bilgisayar Yüksek Mühendisi ünvanını, 2011 yılında ise doktor ün... (Tüm Profili Göster)

Hakan Özdamar

Hakan Özdamar

Güvenlik Satış Destek Mühendisi, Dell Software

Hakan Özdamar, Dell Software'e Mayıs 2015'te Güvenlik Satış Destek Mühendisi olarak katıldı. Ağ ve bilgi güvenliği üzerine uzmanlaşan Özdamar, 12 yılı aşkın bir süre güvenlik odaklı çalışan distr... (Tüm Profili Göster)

Ozan Özkara

Ozan Özkara

Teknoloji Direktörü, Komtera Bilişim

Ozan Özkara, Bilgi Teknolojileri ve İşletme dalında lisans yaptıktan sonra kariyerine 1998 yılında Bilgi Güvenliği Danışmanı olarak başladı ve çeşitli gruplarda, özel şirketlerde, NATO ve milli devlet... (Tüm Profili Göster)

Ozan Güzeldereli

Ozan Güzeldereli

Kıdemli Danışman, Satış ve Teknik, CA Technologies

1986’da Istanbul’da doğan Ozan Güzeldereli, Işık Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Buongiorno, Softtech ve Bilge Adam’da yazılım uzmanı olarak çalıştı. 2011’den beri CA Turkey... (Tüm Profili Göster)

Cenk Taşdan

Cenk Taşdan

Grup Müdürü, BT Strateji, Yönetişim ve Güvenlik, Allianz Türkiye

Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cenk Taşdan, iş hayatına Garanti Teknoloji’de ağ ve güvenlik yöneticisi olarak başladı. Turkcell'de Bilgi Güvenliği Müdürü ve ar... (Tüm Profili Göster)

Gökhan Hasköylü

Gökhan Hasköylü

Güvenlik Danışmanı, Check Point

Gökhan Hasköylü, Marmara Üniversitesi’ndeki lisans eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi EMBA programını tamamladı. BT kariyerine, 2006 yılında Baltık ülkelerinde faaliyet gösteren SIA Riki... (Tüm Profili Göster)

Erdem Alaşehir

Erdem Alaşehir

Consulting Security Designer, Finansbank - IBTech

Bilişim sektöründe 18 yıllık tecrübeye sahip olan Erdem Alaşehir, hizmet ve finans sektörlerinde çeşitli firmalarda ağ yönetimi, ağ güvenliği ve bilgi güvenliği üzerine çalışmıştır. Son 8 yıldır Finan... (Tüm Profili Göster)

Ufuk Yaşıbeyli

Ufuk Yaşıbeyli

Teknik Operasyon Direktörü, NGN Bilgi ve İletişim Hizmetleri

Ufuk Yaşıbeyli, yaklaşık 25 senedir BT ve Telekom sektöründe, BT yönetimi, Yazılım Geliştirme, Veritabanı tasarımı, Ağ tasarımı ve yönetimi gibi görevlerde çalışmaktadır. 1990 yılında Boğaziçi Ünivers... (Tüm Profili Göster)

Dr. Cüneyt Kalpakoğlu

Dr. Cüneyt Kalpakoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı, EndPoint Labs

Üniversitedeyken IBM’in Sistem Mühendisliği AR-GE programlarına seçilerek Almanya,Belçika ve Amerikada yüksek eğitimini tamamlayan Kalpakoğlu, ihtisasını ağ yönetimi konusunda, Doktorasını Ağ güvenli... (Tüm Profili Göster)

Taylan Esen

Taylan Esen

Sistem Mühendisi, F5 Networks

F5 Ankara’da Sistem Mühendisi olarak çalışmakta olan Esen, bilgisayar ağları ve güvenliği üzerine 12 yıllık tecrübeye sahiptir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğı bölümünden Yüksek ... (Tüm Profili Göster)

Hakan Uzun

Hakan Uzun

Ülke Müdürü, Infoblox

Hakan Uzun, Infoblox Türkiye’ye Ülke Müdürü olarak 2015 yılı başında katılmış, 24 yıllık BT sektörü iş hayatında çeşitli uluslararası BT firmalarında çeşitli üst düzey görevler üstlenmiştir. Infoblox’... (Tüm Profili Göster)

Samir Kirouani

Samir Kirouani

Satış Mühendisi, Orta Doğu & Afrika Bölgesi, Centrify, Inforte

Samir Kirouani şu anda Centrfiy’da Bölge Satış Mühendisi olarak çalışmaktadır. Kendisinin bilgi güvenliği odaklı olmak üzere, 15 yılın üzerinde BT deneyimi vardır ve değişik bilgi güvenliği çözümleri ... (Tüm Profili Göster)

Vural Utni

Vural Utni

CIO, InvestAZ

Vural Utni, 1989 yılından günümüze ağırlıklı olarak önde gelen finansal kuruluşlar ve aracı kurumların bilgi işlem ve teknoloji alt yapılarını kurmak ve söz konusu sistemleri ulusal ve uluslararası fi... (Tüm Profili Göster)

Mehmet Girgin

Mehmet Girgin

Direktör, Profesyonel Hizmetler, Comparex

1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği bölümünden mezuniyeti ile birlikte sektörde çalışma hayatına başlayan Mehmet Girgin, 17 yılı aşkın olan sektör tecrübesini farklı ve karm... (Tüm Profili Göster)

Luc Erol Alptuna

Luc Erol Alptuna

Bölge Satış Müdürü, IXIA

Erol Alptuna 1993'te Telecom Paris'te ağ mühendisliği öğrenimi gördükten sonra, Paris-IX Dauphine Üniversitesi'nde MBA yaptı. Equant Paris’te ağ ve sistem mühendisi olarak kariyerine başlayan Alptuna,... (Tüm Profili Göster)

Mehmet Gülyurt

Mehmet Gülyurt

Kıdemli Sistem Mühendisi, Blue Coat

Mehmet Gülyurt, Blue Coat Systems Türkiye ekibinde Kıdemli Sistem Mühendisi pozisyonunda çalışmaktadır. 2006 yılından itibaren ağ ve bilgi güvenliği alanında faaliyet gösteren entegretör ve dağıtıcı f... (Tüm Profili Göster)

Ali Kutluhan Aktaş

Ali Kutluhan Aktaş

Bilgi Güvenliği Yöneticisi, Kredi Kayıt Bürosu

Ali Kutluhan Aktaş, Hacettepe Üniversitesi Elektirik ve Elektronik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra, 2007 yılından itibaren bankacılık, medya ve telekom sektörlerinde Ağ Yöneticisi, Sistem Yönet... (Tüm Profili Göster)

Ali Erkan Konak

Ali Erkan Konak

Satış Direktörü, InfoNet

Erciyes Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü'nden mezun olan Ali Erkan Konak, iş hayatının ilk yıllarında Turizm sektöründe görev almıştır. Bilişim sektörüne geçiş yaptıktan sonra uzun yıllar çeşit... (Tüm Profili Göster)

Feridun Aktaş

Feridun Aktaş

Direktör, Güvenlik Yönetimi ve Servisleri, Turkcell

Feridun Aktaş 1994 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektronik dalında, Marmara Üniversitesi'nde İşletme dalında yüksek lisans yaptı. 1994 yılında... (Tüm Profili Göster)

Burcu Bıçakçı Ersoy

Burcu Bıçakçı Ersoy

Danışman, Egon Zehnder

Burcu Bıçakçı Ersoy, Egon Zehnder Istanbul ofisinde kıdemli danışman olarak çalışmaktadır. Ersoy, Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetler bölgelerinde teknoloji, iletişim ve medya sektörleri... (Tüm Profili Göster)

Ömer Lütfi Karagöz

Ömer Lütfi Karagöz

Ağ, İletişim ve Bilgi Güvenliği Grup Müdürü, Migros

Ömer Lütfi Karagöz, 1999 yılından beri Migros'ta Bilgi Teknoloji altyapıları konularında Türkiye'de ve Avrupa'da ilk olan birçok projenin hayata geçirilmesinde aktif rol almıştır. Son yıllarda oldukça... (Tüm Profili Göster)

Murat Lostar

Murat Lostar

Founder, Lostar Bilgi Güvenliği

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Murat Lostar, kariyerine 1986 yılında Mikro Yazılımevi'nde sistem analisti ve programcı olarak başladı. 1988 yılında OMAsoft Yazılım & Danı... (Tüm Profili Göster)

Gökhan Say

Gökhan Say

General Manager, Innovera

Innovera'da Yönetici Ortak olan ve Genel Müdür olarak görev yapan Gökhan Say 1990 yılında iş hayatına Türkiye İş Bankası’nda başlamış, 5 yılı aşkın bir süre Dünya Bankası’nda görev yaptıktan sonra Tür... (Tüm Profili Göster)

Prof. Dr. İbrahim Soğukpınar

Prof. Dr. İbrahim Soğukpınar

Bölüm Başkanı, Bilgisayar Mühendisliği, Gebze Teknik Üniversitesi

1982’de İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden Lisans, 1985’te İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Lisans, 1995’te İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Doktora ... (Tüm Profili Göster)

Ayşim Niksarlı

Ayşim Niksarlı

Bölüm Müdürü, Bilgi Güvenliği, Halkbank

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olan Ayşim Niksarlı, aynı yıl IBM çözüm ortağı Ayker Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş. firmasında destek mühendisi olarak ... (Tüm Profili Göster)

Burak Tahmaz

Burak Tahmaz

Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi, UITSEC

2009 yılından beri, Bilgi Teknolojileri ve Siber Güvenlik sektöründe bulunan Burak Tahmaz, 2011 senesinin başından itibaren UITSEC firmasında görev yapmaya başlamıştır. Sırasıyla Proje Yöneticiliği, P... (Tüm Profili Göster)

Ahmet Onur Mirasoğlu

Ahmet Onur Mirasoğlu

Birim Müdürü, BT Güvenlik, Risk ve Uyum, Türkiye İş Bankası

1989 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Mirasoğlu, aynı bölümde bilgisayar ana bilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 1990 yılında başladığı T. İş Bankası A.Ş.'de ... (Tüm Profili Göster)

Harika Yalaza

Harika Yalaza

Genel Müdür Yardımcısı, BT Güvenliği ve Risk Yönetimi, Intertech

Harika Yalaza, Intertech A.Ş.’de Yönetim Kurulu Özel Danışmanı ve Üyesi olarak bulunmaktadır. BT çalışma hayatına, İTÜ Matematik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Yapı Kredi Bankası’nda Sistem Gü... (Tüm Profili Göster)

Gamze Yurttutan

Gamze Yurttutan

Müdür, Kurumsal Güvenlik, MasterCard

Gamze Yurttutan, Ekim 2015’ten beri MasterCard Ödeme Sistemleri Türkiye’de çalışmaktadır. Sorumlulukları arasında BT Süreçleri Uyumluluğu, Risk Yönetimi, Güvenlik Zafiyetleri Yönetimi ve Güvenlik Olay... (Tüm Profili Göster)

Sema Yüce

Sema Yüce

Direktör, Bilgi Güvenliği ve BT Uyum, Bankalararası Kart Merkezi

Sema Yüce, Türkiye'nin önde gelen kurumsal şirketlerinde ve özellikle bilişim, telekomünikasyon, sigortacılık, sanayi, perakendecilik gibi sektörlerde; bilgi güvenliği, BT yönetişim, iş sürekliliği, r... (Tüm Profili Göster)

Gülden Yüncüoğlu

Gülden Yüncüoğlu

Bilgi Güvenliği ve Kalite Lideri, TEB

Bugün Türk Ekonomi Bankası A.Ş’nde CISO olarak görev yapmakta olan Gülden Yüncüoğlu, İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olup, 1991 yılından beri Bilgi Güvenliği sektöründe çalışma... (Tüm Profili Göster)